Két állami kitüntetést vehettek át a Jókai Színház munkatársai augusztus 19-én, az állami ünnep alkalmából a Pesti Vigadó dísztermében. Seregi Zoltánnak, a Jókai Színház megbízott igazgatójának Magyar Arany Érdemkeresztet adományozott a hosszú időn át végzett színházművészeti tevékenységéért Áder János köztársasági elnök megbízásából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, míg Bojczán István, a Jókai Színház színpadi műszaki csoportvezetője munkásságáért Magyar Bronz Érdemkeresztet vehetett át. A kitüntetésekre Fekete Péter terjesztette fel kollégáit.
Seregi Zoltán 1953. június 7–én született Budapesten, anyja Pogány Teréz. Gyerekszínészként 1966‑ban Tutajost játszotta a Tüskevár című filmben. A válogatás idején édesapja, Seregi László, a debreceni Csokonai Színház egykori igazgatója éppen egy televíziós produkciót forgatott, amikor Fejér Tamás, a Tüskevár rendezője a főszereplőre kereste a megfelelő karaktert. Aztán játszott még pár szerepet a József Attila Színházban, A Pál utcai fiúk 1969-es, Fábri Zoltán-féle filmváltozatában a hangját kölcsönözte Bokának, akit az angol William Burleigh alakított.
1979-ben végzett a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, magyar nyelv és irodalom szakon, 1980-ban a Színház- és Filmművészeti Főiskola színházrendező szakán szerzett diplomát. A Szegedi Nemzeti Színházhoz szerződött, 1984-től a Thália Színházban dolgozott tíz évig, vendégként Debrecenben és Erdélyben is rendezett, végigjárta a határon túli magyar színházakat, Nagyváradtól Szabadkán át, egészen Komáromig.
1993-ban visszatért a tévéhez, a Frici, a vállalkozó szellem című sorozatot rendezte, amelyben Körmendi János játszotta a főszerepet, Kubik Anna és Sinkovits Imre is fellépett a produkcióban. A kétezres évek elején készítette a Nemzedékek egymás közt sorozatot, amely családi problémákról szólt, és az egyes részek után a stúdióban pszichológus közreműködésével beszélgettek a nézők.
Seregi Zoltán immár 15 éve a Jókai Színház rendezője, 2009-től a Harruckern János Közoktatási Intézmény Színitanházának szakmai vezetője, négy éve a színház igazgatóhelyettese, augusztus elsejétől megbízott igazgatója.
Seregi Zoltán
Bojczán István 1954. augusztus 4-én született Battonyán, anyja Lévai Erzsébet. 1971-ben végzett a 305. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézetben, 1983-ban a Színház- és Filmművészeti Főiskola felsőfokú színházi műszaki tanfolyamán, színpadtechnika szakon szerzett képesítést. Majd pályája során később is számos szakmai tanfolyamon fejlesztette tovább tudását.
Bojczán István a Békéscsabai Jókai Színház színpadi műszaki csoportvezetője. Sokan nem is tudják pontosan, miből áll ez a munkakör, de azt igen, hogy a színház óriási üzem, ami nem működik a háttérmunkások nélkül. A társulat még azzal is tisztában van, hogy Bojczán maga „egy intézmény az intézményben”. Ha a színházban hirtelen bármire szükség van, azt mondják, „menjetek Bojczihoz”.
Bojczán István hivatalosan 1973 októbere óta, tehát több mint negyven éve dolgozik a teátrumban, de előtte már egy évig itt tevékenykedett kisegítőként. A 18 éves dombiratosi fiú annak idején véletlenül került a színházhoz. Saját elmondása szerint „a kis falvakból sok fiatal felkerekedett, hogy Budapestre menjen szerencsét próbálni, mert ott azért jobban akadt munka, mint vidéken”. Ismerősök tanácsára a Vígszínházhoz vette az irányt, hogy ott keressen munkát kellékesként, díszletezőként vagy világosítóként, de éppen nem találta ott a műszaki vezetőt. Szerencsére valaki más a Jókai Színházból azt javasolta, itthon próbálkozzon. Az akkori műszaki vezető, Máthé Ferenc vitte Miszlay István igazgatóhoz, aki felvette. A gyakorlati évei alatt minden műszaki szakterületet végigjárt, díszletező, majd gondnok lett, aztán színpadmester.
A Jókai Színház társulata és minden dolgozója szívből gratulál az elismerésekhez.
Bojczán István