Ha péntek, akkor Terefere a Jókai Színház Művész Kávéházában. Vadász Gábor – immár megyeszerte népszerű –, fiatal színész várta egy kis tereferére az érdeklődőket. Bensőséges hangulatú beszélgetés alakult ki a művész és szépszámú „rajongója” között. Vadász Gábor kertelés nélkül beszélt a kisebbségi származásból adódó hátrányos helyzetekről. Szeghalom szülötte elmondta, hogy nem színésznek, hanem muzsikusnak készült, de sikertelen felvételijét követően kapta azt a tanácsot, hogy jelentkezzen a Jókai Színházban működő – színész képző – iskolába. Bartus Gyula és Felkai Eszter osztályában sajátította el a színjátszás alapjait – és hogy ezt jól tette, bizonyíték rá, az azóta egyre nagyobb színészi feladatot, köztük számos főszerepet – a közönség tapsai alapján – sikeresen oldott meg.
A megjelentek természetesen a kulissza-titkokról kérdezték; a próbafolyamat különböző szakaszaitól, az énekes szerepekre való felkészülésről a Monte Cristo grófja több mint száz előadásáig, a legutóbbi siker A széttáncolt cipellők-ig. A megjelent pedagógusok meleg hangon emlékeztek meg arról, hogy az Ádámok és Évák sorozat kapcsán milyen szeretettel és hozzáértéssel mentorálta a diákokat. Ennek kapcsán hangzott el a kérdés, szeretne-e rendezni? „Most még gyűjtöm a tapasztalatokat, sokat olvasok, de igen szeretnék olyan előadást rendezni, amelyben a cigányság, kultúráját – amely a magyar kultúra része – valódi életét bemutathatom.
Amikor a „szerep-álmok” kérdés fölmerült, egy rádióriportot hallhattak a jelenlévők, amelyben Hirtling István kitűnő színész – jelenleg a székesfehérvári Vörösmarty Színház tagja – arról beszélt, hogy nagy örömmel várja a találkozást a tehetséges Vadász Gáborral Budapesten, a Játékszínben bemutatásra kerülő Életrevalók című kétszemélyes darabban. Az előadás a világsikert aratott film színpadi változata. Ennek kapcsán felmerült a kérdés: itt hagyná-e Békéscsabát. A válasz a leghatározottabb nem.
A bensőséges hangulatú beszélgetés végén a jelenlévők meghívást kaptak a Terefere következő – október 14-i programjára, amikor Kovács Edit segítségével Csiszár Imre Jászai-díjas, Érdemes és Kiváló Művész rendezővel találkozhatnak, aki rendszeresen rendez színházunkban. Most Mrozek Tangó-ját állítja színpadra, amelynek október 28-án lesz a bemutatója a Sík Ferenc Kamaraszínházban.
(kl)