A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én annak emlékére, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon fejezte be Csekén a Himnusz kéziratát. A Jókai Színház három előadással és a következő premier olvasópróbájával ünnepelt.
Mint minden évforduló, ez a jeles nap is jó alkalom arra, hogy a szokásosnál nagyobb figyelmet szenteljünk kulturális kincseinknek, évezredes hagyományainknak, újból és újból felmutassuk és továbbadjuk szellemi értékeinket.
A kultúra napja megrendezésének ötletét Fasang Árpád zongoraművész vetette fel 1985-ben, majd a Hazafias Népfront Országos Tanácsa 1988 decemberében tett felhívást, 1989 januárjában pedig megszervezte az első évfordulós rendezvénysorozatot. Azóta ehhez a naphoz kapcsolódva országszerte számos kulturális és művészeti rendezvényt tartanak, átadják a magyar kultúrával és oktatással kapcsolatos díjakat.
A Békéscsabai Jókai Színházban január 22-én három értékes előadást is láthatnak a nézők, Szente Béla Szárnyad árnyékában című történelmi játékát délután és este játsszák a nagyszínpadon, Rákosi Viktor – Nemlaha György Elnémult harangok című színművét este a Sík Ferenc Kamaraszínházban. Délelőtt pedig „munkával” ünnepelt a társulat, elkezdődtek az évad harmadik gyermekbemutatójának próbái, Szarka Gyula – Zalán Tibor Az igazmondó juhász és az aranyszőrű bárány című zenés mesejátékának ősbemutatója február 18-án lesz Karczag Ferenc Jászai Mari-díjas színművész rendezésében.