Ma mutatjuk be Hunyady Sándor vígjátékát Katkó Ferenc rendezésében
Ezekben a percekben kezdődik az évad utolsó nagyszínpadi előadásának premiere.
Egy korhely apa és rajta túltenni igyekvő fia, egy gyönyörű színésznő, a múlt század elejének budapesti mulatói, szecessziós díszlet, kiváló zene és remek színészek – nézzék meg a mulattatás nagymestereit!
Hunyady Sándor, Hunyady Margit színésznő és az író Bródy Sándor törvénytelen fia jól ismerte a századelő Budapestjének nappali és éjszakai életét, a vagyon és a nyomor szélsőségét, a két háború közti főváros arisztokráciáját, dzsentrirétegét és a nagypolgárságát is. Darabjaiban szívesen ábrázolta ezeknek az osztályoknak egymásra hatását, esetenként az összeütközését. Nincs ez másképp A három sárkány, avagy a három nagynéni című vígjátékban sem. (Érdekesség, hogy a darab címét a Jókai Színház egészítette ki, mert az eredeti cím – A három sárkány – mögött mesét sejthetnének a nézők.)
Katkó Ferenc, a vígjáték rendezője – ismerve a szerző színházi munkásságát – a darab egyik karakterén keresztül szeretné bemutatni a színészi pálya kihívásokkal és munkával, emberséggel teli oldalát.
A darab jelmezeit Kiss Kata tervezte, korhű, a két világháború közötti jelmezeket fogunk látni. Egyed Zoltán ugyanezt a békebeli hangulatot mutatja be díszleteivel: nosztalgikus, rajzolt, némileg stilizált, képregényszerű vizuális világot tár majd elénk az előadás négy helyszíne.
A történetet táncait Ifj. Mlinár Pál álmodta színpadra, Schäfer Szilveszter és zenekara szolgáltatja a korhű muzsikát. Az előadásban a Színitanház nemrég végzett és végzős tanulói is szerepeket kaptak.
A fergeteges vígjáték főbb szerepeiben Csomós Lajost, Kovács Editet, Liszi Melindát, Nánási-Veselényi Orsolyát és Csonka Dórát láthatják.