A Mindentudás Színházi Egyeteme a színház- és társművészeteinek találkozása egy tudományos közegben; neves professzorok előadásai, amelyek a tudomány oldaláról közelítenek színházhoz, zenéhez, irodalomhoz, művészethez közérthető formában. Az évad utolsó programjára április 9-én, 18 órakor kerül sor a Sík Ferenc Kamaraszínházban, Prof. Gyenge Zoltán egyetemi tanár előadásában. Az est háziasszonya: Kovács Edit Domján Edit-díjas színművésznő, esztéta.
Sokunkban biztosan felmerült már a kérdés: a művészet vajon csak a valóság utánzása? Ahogy Platón gondolja? Vagy egyben maga is valóságot teremt? Mindenki ismeri Zeuxisz és Parrhasziosz vetélkedését, amely abban állt, hogy ki tud tökéletesebb képet festeni. Ámde melyik „valóságosabb”? Létezik-e egyáltalán objektív valóság, vagy amit valóságnak hiszünk, álom csupán?
Egyszerű kérdések, amelyekre nem könnyű válaszolni. Bár a trompe l'oeil (amikor a festmény olyat mutat, mintha háromdimenziós lenne) viszonylag későn jelentkezett önálló művészeti elemként (jelentése: szemet becsapó), valójában maga a művészet is a két legfontosabb szellemi érzékszervünket, a szemet és a fület "csalja meg", hogy ezáltal egy másik valóságba helyezzen.
Ezekre a kérdésekre keresi a választ az előadás, és ha nem is találja meg, a művészettörténet számos alkotásán, festményén keresztül mutatja be magát a dilemmát.