A Rigócsőr királyfi című mesemusicalben Izabella, a királylány szerepét Nádra Kitti játssza. A színésznővel pályaválasztásról, iskoláról és szerepekről beszélgettünk.
- Mindig is színész szerettem volna lenni, már gyerekkorom óta. Nyilván a szüleim mondták, hogy legyen egy rendes, polgári foglalkozásom, de azért mindig is támogattak, rengeteg külön órára jártam, táncra, énekre, zeneiskolában tanultam. Aztán a szívem döntött, nem az eszem – mondta Nádra Kitti. – 2015-ben jöttem ide, akkor vettek fel a Színitanházba, hároméves képzés után színész szakon végeztem. Belekezdtem a tánc szakba is, de nem tudtam órákra járni, már játszottam előadásokban, így azt nem fejeztem be.
Az első előadás, amelyben Kitti fellépett, Az üvegcipő volt 2017-ben, Keczeli Ilona figuráját kapta, ami még kisebb szerep, utána viszont főszerepet játszott a Születésnap című darabban 2018-ban, Illés Bori, a tinilány alakját keltette életre. Ebben a két előadásban még színészhallgatóként játszott. A király és a szűz Annája a következő főszerep szintén 2018-ban, ugyanebben az évben a My Fair Ladyben a karban kap lehetőséget, A sHÓwKIRÁLYNŐ több állat- és virágszerepében lép színpadra. Táncolt a Nem élhetek muzsikaszó nélkül előadásában és eljátszotta Az igazmondó juhász mesében az aranyszőrű bárányt, majd az Alul semmiben ismét a karban láttuk, az utóbbi három darab 2019-ben volt. Ebben az évadban a Tündérlaki lányok Sárijaként és az Egri csillagok Cecey Évájaként aratott komoly sikert, most a Rigócsőr királyfi Izabellájának megformálására készül.
Hódmezővásárhelyről a Színitanház miatt jött Békéscsabára, miután az egyetemre nem vették fel, háromszor próbálkozott. Ma már nem bánja, hogy így alakult az élete, nagyon megszerette a várost. Arra a kérdésre, hogy miért akart színész lenni, mi vonzotta erre a pályára, Nádra Kitti a következőket válaszolta:
- Főleg a szerepek érdekelnek, az vonzott erre a pályára, hogy színészként annyi más ember bőrébe belebújhatok, amit az én saját kis életemben nem tudok megélni. Nyilván a karakterek szélsőséges dolgok, de itt ki tudom élni magamat ezekben a szerepekben.
Három éve végzett, s azóta játszott pár mesében, de történelmi musicalben, színdarabban is. A Rigócsőrrel kapcsolatban arról kérdeztem, hogy gyerekeknek játszani másképpen kell-e, mint a felnőtteknek.
- Talán egy kicsit másképpen kell, de az nagyon fontos, hogy ne butítsuk le a darabot csak azért, mert gyerekek nézik. Mindenképpen olyan élményt kell nyújtani, amibe bele tudják élni magukat, ugyanakkor tanulságos az előadás. Nem szabad bugyután kezelni azt, ami fiatalabb korosztálynak szól, nekik is minőségi előadást kell adni, szerintem ez fontos. Főleg a fiataloknál, gyerekeknél lehet érezni, hogy jobban kinyilvánítják a véleményüket, reagálnak is menet közben. Van interaktív előadás is, ami általában tetszik nekik. Nyilván kamaszoknál előfordul egy-egy olyan beszólás, amit az ember nem szívesen hall, nem mindig sikerül kikapcsolni.
Tanulási módszeréről Kitti elárulta, hogy először is elolvassa a szövegkönyvet, az adott művet előtte, ha tudja, melyik karaktert kapja, abba is próbál belemenni, hogy vajon mit érezhet, utána várja a rendezői utasítást, hogy merre kell elindulni. De fontosnak tartja, hogy már előtte legyen némi alapfogalma a darabról, elképzelése a karakterről. A Rigócsőr királyfi című mesemusicalben Izabella szerepét nagy lehetőségnek tartja.
- Ennek a nagyon dacos királylánynak semmi se jó, sokat ellenkezik az édesapjával, hozzá van szokva, hogy kiszolgálják, minden kérésének eleget tesznek. Nem is akar férjhez menni, elégedett azzal, ami neki van, nem akar ezen változtatni. Persze az édesapjának nem tetszik az ellenkezése, és végül hozzáadja az első koldushoz, aki egy királyfi, akit korábban kikosarazott, de nem ismeri fel. Végül mellette tanulja meg, hogyan kell az egyszerű mindennapokban élni, dolgozni, meg kell tanulnia főzni, takarítani. Ez nagy törés egy olyan lány életében, aki előtte semmit sem csinált, akit mindenki kiszolgált. Emellett rájön arra is, hogy amit az ember saját kezével csinál vagy maga elér valamit, annak jobban tud örülni. Jó irányba változik meg Izabella, és értékeli azt, hogy ki van mellette, megtanul figyelni a másikra, nyit a világ felé, az emberek felé.
Szerepálom? Ahhoz képest, hogy még csak most kezdte a pályát, Kitti máris sok szép szerepet eljátszhatott. De mint kiderült, még több a szerepálma. Minden feladatra nyitott, s mivel eddig főleg kislányokat játszott, nagyon szeretne majd egyszer kicsit komolyabb hölgyek bőrébe is bebújni.
Niedzielsky Katalin
Fotó: A-TEAM