Az évad első gyermekelőadása kapcsán arra kértük a vállalkozó kedvű gyermekeket, készítsenek egy bűvös patkót és segítsenek Bumburi bohócnak megmenteni a Világfát! Hedry Mária A bűvös patkó című mesejátékában Terribiusz varázsló el akarja pusztítani a több ezer éves Világfát, hogy helyébe égig érő üvegpalotát építsen. Itt már csak a bűvös patkó segíthet!
Hozták is a szebbnél szebb, ötletesebbnél ötletesebb bűvös patkókat a megye településeinek iskoláiból, óvodáiból. A gyerekek hihetetlen kreativitásról tettek tanúbizonyságot: készültek patkók textilből, gyöngyből, krepp papírból, sógyurmából, mézes kalácsból, fából, de még lego kockákból is. A kis alkotók rajzoltak, festettek, ragasztottak, hajtogattak, hímeztek, sütöttek, fémet kalapáltak. Rengeteg bűvös patkó készült, számtalan kreatív megoldással találkoztunk, így elég nehéz volt a döntés: a tíz legötletesebb alkotást értő zsűri választotta ki. Az eredményhirdetésre november 24-én délután került sor, amikor is Bumburi bohóc közreműködésével kiderült, hogy a zsűrinek mely alkotások nyerték el leginkább a tetszését.
A díjazottak:
A mezőkovácsházi Szabó Petra préselt, őszi falevelekből ragasztott alkotása, a gyulai Rotár Botond mézeskalács munkája, a békéscsabai Fésűs Attila lego patkója, a békési Nagy Barbara bohóc orrban végződő bűvös patkója, az újkígyósi Rákóczi Kolos gumi szilikonból készült pályaműve, a békési Gajdács Gábor világítós rézpatkója, a gyomaendrődi Ökrös Nóra kitömött, textil patkója, a sarkadi Bondár Bence cérnával körbehurkolt fapatkója, a békési Braun Melinda Debóra patkóalakú mézeskalácsa, valamint a békéscsabai Jantyik Nóra fából készült díszes faragványa.
A kis alkotók jutalma, hogy a Szarvasi Arborétumban tölthetnek el egy napot családjukkal Dr. Hanyecz Katalin igazgató asszony jóvoltából, aki azt is elmesélte, hogy bár olyan idős fa nincs az arborétumban, mint a mesebeli Világfa, de így is számos érdekességet nyújt az arborétum minden évszakban.Például
Az eredményhirdetés közös sütizéssel és teázással zárult és persze nem maradt el a közös fotózkodás Bumburi bohóccal, azaz Szabó Lajos színművésszel.