Molnár Ferencet a huszadik század első három évtizedének egyik legsikeresebb drámaírójaként tarja számon a színháztörténet. Az üvegcipő című vígjátékát a Békéscsabai Jókai Színházban Tege Antal álmodja színpadra. Az olvasópróba szerdán délelőtt volt a Jókai Szalonban.
Már az első olvasópróba élményszámba ment, mert indításképp Tege Antaltól, a darab rendezőjétől, színvonalas irodalom- és színháztörténeti hátteret kapunk. Molnár Ferenc 1924-ben írta Az üvegcipő című vígjátékát. Általánosan ismert vonatkozás, hogy a nagy sikerű darabot a szerző második házassága ihlette, ugyanis feleségül vette Fedák Sárit, a kor népszerű színésznőjét, de már a házasság előtt beleszeretett az ifjú színésznőbe, Darvas Lilibe, aki a vígszínházi bemutatón Irmát, a cselédlányt játszotta. A szerző a saját életéből vette a mű meghatározó szereplőit, hiszen Fedák Sári megfelelője Adél, a környék korosodó, köztiszteletben álló, szerény vagyonnal rendelkező panzió-tulajdonosnője, Darvas Lilié pedig Irma, az álmodozó, rongyos kis cselédlány. Saját magát Sipos Lajos, az idősödő „bútortervező rajzoló” képében formálta meg.
A főbb szerepekben Bartus Gyulát, Nagy Erikát, Földesi Ágnest és Czitor Attilát láthatjuk. Az üvegcipő a jóság, a tisztaság, az áhítat játéka. Az évad utolsó bemutató előadására május 12-én kerül sor.