2011 óta november 13-án ünnepeljük a magyar nyelv napját. 1844-ben ezen a napon lett Magyarország hivatalos nyelve a magyar a latin helyett. Ebből az alkalomból egy teadélutánra hívta Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója a középiskolák diákjait.
A szép számmal megjelent diáksereg Fekete Péter köszöntője után Liszi Melinda színművésznő tolmácsolásában hallhatta Karinthy Frigyes egy naplórészletét, melyben épp egy színházi élményéről emlékezett meg a költő.
A magyar nyelv napja kiváló apropó volt a teadélutánra, a kerekasztalbeszélgetésre, a diákokkal való konzultációra. Na de mi volt a cél? Mi más, mint a felek – a színház és a diákok – közötti párbeszéd elmélyítése. A teátrumnak, mint közfeladatot ellátó szervnek kötelessége a színházművészetet, a kulturális lehetőségeket minél szélesebb réteghez eljuttani. Békéscsabán és környékén több, mint 8000 középiskolás van, akiket meg kell próbálni megszólítani. Kiemeleten fontos feladat ezt a korosztályt a színházba járásra szocializálni, megmutatni nekik, hogy igényes kulturális és szórakozási lehetőséget rejt magában ez a világ és igenis, lehet „trendi” dolog barátságot kötni a színházzal.
És ha már a trendinél tartunk, beugrott a konzultációra Vastag Tomi is és taps kíséretében elénekelte az Őrizd az álmod, míg élsz című dalt. Megtisztelte az eseményt Kiss Tibor, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgálmestere és Túriné Kovács Márta az Oktatási, Közművelődési és Sport Osztály osztályvezetője is.
Örömteli, hogy rengeteg ötlet, javaslat hangzott el, melyek kecsegtetőek a jövőre nézve. Megtaláltuk azokat a kommunikációs csatornákat, ahol elérjük egymást. Találtunk lelkes önkénteseket, akikkel érdemes együtt dolgozni, és meg is tettük közösen a kezdő lépéseket. Biztosan lesz folytatás, reméljük, nagyon eredményes…