Vakoknak és gyengénlátóknak készítenek hangoskönyvet hetek óta a Békéscsabai Jókai Színház művészei. A Békés megyei egyesület tagjainak műveit olvassák fel, többek között ezzel az akcióval teszik közkinccsé tudásukat, amíg a járvány miatt nem játszhatnak, nincsenek előadások. Munkájukért Kelemen Györgyné Edit Igazi jótevők című írásával mond köszönetet.
Igazi jótevők
Sok ember fél és retteg. A lakásból, az otthonukból kimenni nem mernek. Az amúgy is zárkózottabb emberek most még jobban magukra zárják az ajtót, úgy érzik, még inkább egyedül vannak. Az utcák üresek, és a forgalom is kisebb. Eltűnt a sétáló emberek hangja, a játszótér gyermekzsivaja. Minden reggel a hírekben hallani, hány ember lett fertőzött és hány halt meg.
Az idősek, a gyengék még nagyobb veszélyben vannak a vírus miatt. A fogyatékkal élők, a vakok és gyengénlátók, a kerekesszékesek és a többi sok-sok beteg ember. Mind vigaszért kiált!
Mintha a kérő szót, a sóhajt meghallották volna! Jön a segítség! A Békéscsabai Jókai Színház színészei könyvet készítenek, méghozzá hangosat. Hogy ne gépi hang olvasson fel, az írást színészek elevenítik meg. Most a hangjukkal játszanak, nagy átélessel, és az írás színes lesz. Sérült emberek kapnak most szót, adnak reményt az íróknak, akik a névtelenség sötétjében bújnak meg. Álmok kapnak újra szárnyra.
A hangoskönyv amikor kész lesz, sok örömet nyújt majd sok-sok embernek. A képzelet szárnyán kis lakásukból, otthonukból kilépnek. Szállnak és repülnek oda, ahová kedves színészek a hangjukkal repítik őket. Feledve a bánatot, a bajt, mosolyt csalnak szomorú arcukra.
Igazi segítők, jótevők, köszönöm szépen nektek! Mindenkinek köszönöm, akik most azon fáradoztok, hogy fényt vigyetek a sötétségbe. Várom nagyon és lelkesen, hogy elkészüljön a könyv, hallgatókra találjon, hangotok és munkátok által szebb legyen bezárt kis életünk.
Kelemen Györgyné Edit