Ötödik éve rendezik meg a Szarvasi Vízi Színházban a Magyar Teátrum Nyári Fesztivált, melynek díjátadójára augusztus 24-én került sor. Az esemény előtt kiállítás megnyitóra hívták az érdeklődőket, a díjak kiosztása után pedig a Monte Cristo grófja 100. jubileumi előadását nézhette meg a színházszerető közönség.
Az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon a Békéscsabai Jókai Színház Neil Simon Mezítláb a parkban című vígjátéka A LEGJOBB PRÓZAI ELŐADÁS díját nyerte el (rendezte: Tege Antal), míg FEHÉR TÍMEA a darabban nyújtott alakításáért A LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ lett. SZOMOR GYÖRGY az ExperiDance Produkció Gyöngyhajú lány balladája című előadásában nyújtott alakításával A LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ kitüntetést érdemelte ki. Szarvas Város Polgármestere Nagydíjat adományozott a Cirkuszmisszó Fesztivál című előadásnak és rendezőjének, FEKETE PÉTERNEK, a cirkuszművészet megújítása érdekében folytatott kimagasló tevékenységért, míg SEREGI ZOLTÁNNAK a Békéscsabai Jókai Színház igazgatójának, a Szarvasi Vízi Színház műsorrendjének kialakításáért, az előadások megszervezéséért, Szarvas Város jó hírének öregbítéséért SZERETET-DÍJAT adományozott. KOMÁROMI ANETT kapta a „Halló(k), itt vagyunk!” esélyegyenlőségi programsorozat szervezésért a JÓZSA MIHÁLY-DÍJAT, GUBIK PETRA pedig a Mezítláb a parkban című vígjátékban nyújtott szerepformálásával KÜLÖNDÍJAT érdemelt ki.
Tege Antal a Mezítláb a parkban díját veszi át
A rendezvényfolyam a Babák Zoltán munkáiból álló Monte Cristo grófja fotókiállítással vette kezdetét a Szeparéban, amelyet Babák Mihály nyitott meg. Szarvas város polgármestere a musical méltatása után szólt a nyári évad sikereiről, az idén bevezetett újításokról és fejlesztésekről is. Elmondta, a bejáratnál található, Párkányi Raab Péter keze munkáját dicsérő szoborpár kiegészült egy harmadik alkotással, egy gyöngyöt tartó lánnyal, amely jelképezi: a Szarvasi Vízi Színház a megye egyik gyöngyszeme. Seregi Zoltán, a Békéscsabai Jókai Színház direktora kijelentette, hogy a sikermusical továbbra is repertoáron marad és reményét fejezte ki, hogy öt év múlva Szarvason ünnepelhetjük a darab 200. előadását…
Ezt követően vette kezdetét a díjkiosztó, Fekete Péter a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója, miniszteri biztos és Szabó László, a Magyar Teátrumi Társaság titkára vezetésével. Elhangzott, idén több mint 30 nagyelőadás, számos koncert, illetve ingyenes est várta a Vízi Színházba látogatókat. Az idei év újdonsága, a Film a víz fölött sorozat, beváltotta a hozzá fűzött reményeket, új kedvencévé vált a közönségnek.
Seregi Zoltán és a Szeretet-díj
A díjak átadása után a Békéscsabai Jókai Színház előadásáé, Dumas – Szomor – Pozsgai Monte Cristo grófja című sikermusicalé volt a főszerep, amely ezen az estén ünnepelte a 100. előadását. A 2011-es békéscsabai ősbemutató óta az ország több városában, sőt az ország határain túl is elrabolta már a musicalrajongók szívét a gróf története, ezen az estén sem alakult másként. A jubileumi előadást a teátrum és a társulat méltóképpen ünnepelte, így a tűzijáték sem maradhatott el. A közönség az előadás végén 100 lufit engedett a magasba, 100 ajándékkártyával, hogy aki megtalálja, utólag is ünnepelhesse a jubileumi előadást.
Az est során a következő díjak találtak gazdára:
Az egri Gárdonyi Géza Színház és az Inversedance/Fodor Zoltán Társulat, Verdi – Topolánszky – Fodor Traviata című táncjátéka az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGKREATÍVABB TÁNCJÁTÉK díját nyerte el.
TÓTH KAROLINA, az egri Gárdonyi Géza Színház és az Inversedance/Fodor Zoltán Társulat, Verdi – Topolánszky – Fodor Traviata című táncjátékában nyújtott alakításáért az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB NŐI TÁNCMŰVÉSZ díját nyerte el.
A Soproni Petőfi Színház – Sopron Balett a Szarka – Szálinger – Demcsák Álmos legendája című táncjátéka az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGLÁTVÁNYOSABB TÁNCJÁTÉK díját nyerte el.
BOLLA DÁNIEL a Soproni Petőfi Színház – Sopron Balett Szarka – Szálinger – Demcsák Álmos legendája című táncjátékában nyújtott alakításáért az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZ díját nyerte el.
SZARKA GYULA a Soproni Petőfi Színház – Sopron Balett Szarka – Szálinger – Demcsák Álmos legendája című táncjátékának kísérőzenéjéért az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon a ZENESZERZŐI KÜLÖNDÍJ ÚJ ZENEMŰ MEGALKOTÁSÁÉRT díját nyerte el.
A Dunaújvárosi Bartók Táncszínház Shakespeare Rómeó és Júlia című művének táncjátéka az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB KOREOGRÁFIA díját nyerte el.
A Zentai Magyar Kamaraszínház Oscar Wilde A csillagfiú című mesejátékáért és kitartó színjátszói tevékenységükért az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A MAGYARSÁGTUDAT ÉS A MAGYAR NYELV MEGŐRZÉSÉÉRT díját nyerte el.
A József Attila Színház Selmeczi – Verebes – Korál Együttes Angyalföldi ballada című előadása az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGLÁTVÁNYOSABB ELŐADÁS díját nyerte el.
A Békéscsabai Jókai Színház Neil Simon Mezítláb a parkban című vígjátéka A LEGJOBB PRÓZAI ELŐADÁS díját nyerte el.
FEHÉR TÍMEA a Békéscsabai Jókai Színház Neil Simon Mezítláb a parkban című előadásában nyújtott alakításával az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ díját nyerte el.
ERDÉLYI TIMEA a szarvasi Cervinus Teátrum Huszka – Martos Lili bárónő című előadásában nyújtott alakításával az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ díját nyerte el.
A kecskeméti Katona József Színház Marc Camoletti Boeing, Boeing című vígjátéka, az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB RENDEZÉS díját nyerte el. Rendező: Cseke Péter
KARDOS RÓBERT a Budaörsi Latinovits Színház Forgách András Legyetek jók, ha tudtok! című előadásában nyújtott alakításával az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ díját nyerte el.
Az ExperiDance Produkció GYÖNGYHAJÚ LÁNY BALLADÁJA című Omega-musical előadása, az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB ZENÉS ELŐADÁS díját nyerte el.
SZOMOR GYÖRGY az ExperiDance Produkció Gyöngyhajú lány balladája című előadásában nyújtott
alakításával az V. Magyar Teátrum Nyári Fesztiválon A LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ díját nyerte el.
GALAMBOS EDIT ÁGNES színházbarát, aki a Szarvasi Vízi Színház LEGHŰSÉGESEBB NÉZŐJE, szintén elismerésben részesült.
A díjakat Babák Mihály, Szarvas város polgármestere adta át.
SZARVAS VÁROS DÍJAI:
Szarvas Város Képviselő-testülete Szarvas Város Nagydíját adományozta a Szarvasi Cervinus Teátrum társulatának és főrendezőjének, VARGA VIKTORNAK, a Lili bárónő című operett színvonalas, látványos és szórakoztató előadásáért.
Szarvas Város Polgármestere Különdíjat adományozta legjobb női artistaművésznek, KOMENDA ZSÓFIÁNAK a Fővárosi Nagycirkusz Cirkuszmisszó Fesztivál című előadásban nyújtott kimagasló teljesítményéért.
Szarvas Város Polgármestere Nagydíjat adományoz a Cirkuszmisszó Fesztivál című előadásnak és rendezőjének FEKETE PÉTERNEK, a cirkuszművészet megújítása érdekében folytatott kimagasló tevékenységért.
A Szarvasért Alapítvány Különdíjat adományoz a legjobb férfi artistaművésznek, ILLÉS RENÁTÓNAK a Recirquel Újcirkusz Társulat Cirkusz az éjszakában című előadásban nyújtott kimagasló teljesítményéért.
A díjakat Babák Mihály, Szarvas város polgármestere és Dr. Melis János, Szarvas város címzetes főjegyzője adta át.
SZERETET-DÍJAK:
SEREGI ZOLTÁNNAK a Békéscsabai Jókai Színház igazgatójának. A szarvasi Vízi Színház műsorrendjének kialakításáért, az előadások megszervezéséért, Szarvas Város jó hírének öregbítéséért.
A díjat Dr. Dezső István színházbarát néző ajánlotta fel.
BÁN TEODÓRÁNAK, a Szabad Tér Színház Ügyvezető igazgatója és művészeti vezetőjének. A díjat Bődi János az Integrál Zrt. elnök- igazgatója ajánlotta fel.
OBERFRANK PÁLNAK, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatójának.
A díjat Dr. Melis János Szarvas Város Címzetes Főjegyzője ajánlotta fel.
JÓZSA MIHÁLY-DÍJ:
KOMÁROMI ANETTNEK, a Békéscsabai Jókai Színház színművészének a Halló(k), itt vagyunk! estekért.
A díjat Galambos Edit ajánlotta fel. A díjat átadta: Józsa Attila
KÜLÖNDÍJ:
GUBIK PETRA színművésznőnek a Mezítláb a parkban című vígjátékban nyújtott alakításáért.
A díjat Domján Balázs színházbarát ajánlotta fel.