Az őszi szezon második Tereferéjén a Kállai-díjas Kadelka László Kiss József Jászai Mari-díjas színésszel, rendezővel és drámaíróval, a Szolnoki Szigligeti Színház művészeti vezetőjével beszélgetett a Jókai Színház Művész Kávézójában október 26-án.
A rendkívül tartalmas beszélgetésből megtudhattuk, hogy Kiss József képzőművész családból származik Vas megyéből, középiskolai tanulmányait Budapesten, a Szinnyei Gimnáziumban végezte, majd sikeresen felvételizett a Színművészeti Főiskolára. Három évig színész tanulmányokat folytatott Békés András osztályában, majd a rendezői szakot is elvégezte, hű maradva Ádám Ottó akkoriban mondott jelmondatához: „Tanulják meg, ez egy hosszútávú szakma!”
Diplomarendezésként eredetileg Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig című művét szerette volna bemutatni, végül azonban Zorin: Varsói melódia című darabját rendezte meg Radó Denise és Rátóti Zoltán főszereplésével a József Attila Színházban.
Tanulmányai után első szerződése két évig Győrhöz köti, majd a Veszprémi Színházhoz kerül. Ekkoriban kezdi el szervezni a Szombathelyi Színház megalapítását, a cél érdekében egyesületet és alapítványt is létrehoznak, de sajnos anyagi nehézségek miatt a színház akkor nem valósulhatott meg.
1991-ben szabadúszó színész lesz, majd 1994-ben elkezd drámákat írni, vonzó számára az alkotói szabadság és függetlenség. 2005-ben Kovács István meghívja szerepelni a Tizenkét dühös ember című színdarabba Budapestre, ahol közelebbi ismeretségbe kerül Balázs Péterrel, aki miután 2007-től a Szolnoki Szigligeti színház igazgatója lett, elhívta Szolnokra művészeti vezetőnek.
Megtudhattuk az interjúból azt is, hogy Kiss József a kitalálója a nagysikerű Ádámok és Évák Ünnepe nevű rendezvénysorozatnak, melynek keretében az ország több színházában – Békéscsabán, Debrecenben, Veszprémben, Dunaújvárosban és Budapesten is – igyekeznek bevonni a színház világába a középiskolás fiatalokat.