Az OISTAT egy színházi technikusokat, szcenográfusokat és színházi tervezőket tömörítő nemzetközi szervezet. Minden évben kiírja az úgynevezett TIP (Technival Invention Prize) elnevezésű pályázatot, melyre különleges, egyedi és innovatív színpadi technikai megoldásokkal várják a pályázókat a színházi szakma minden területéről. Idén összesen 13 munkát válogattak be a világkiállításra: 3 díjazott, 3 különdíjas, és 7 kiállításra beválogatott. Az utóbbiak közé került be egy magyar csapat: Egyed Zoltán díszlettervező és Vámos Zoltán videó-tárvezető a Békéscsabai Jókai Színházból Tajvanon is bemutathatja az egyedülálló színpadtechnikai megoldását.
A csapat július 1. és 9. között rendszeresen vloggal jelentkezik a jokaiszinhaz.hu, az fnc.hu és a felevizio.hu oldalakon, valamint a Facebookon.
A KARKITHEMIA című darab díszlettechnikai megoldásainak kitalálóit, tervezőit és kivitelezőit, Vámos Zoltánt és Egyed Zoltánt (rendező: Tege Antal) meghívták a Taiwani Taipei National University of the Arts-on megrendezésre kerülő 2017-es Technical Invention Prize kiállítására, mint kiállítókat.
Vámos Zoltán, a Baross Imre Artistaképző békéscsabai Színitanházának tanára is, részt vesz az előadó-művészeti háttérszakmák képzésében. Ebből az iskolából évek óta a legkiválóbb fény-, hang- és video-technikusok kerülnek ki, az ország megannyi színházában, jelentős külföldi előadóhelyeken dolgoznak e tanszakon végzett fiatalok. Emellett A FeleVízió elnevezésű színházi mozgóképkultúrával foglalkozó szakkonferencia ötletgazdája, szakmai vezetője, amely a tervek szerint legközelebb 2017. októberében kerül megrendezésre a Fővárosi Nagycirkuszban.
A tajvani túráról korábban így nyilatkozott: „Azt gondoljuk, hogy ez egy komoly szakmai siker. Bár a teljes beteljesülés valóban az lenne, ha részt tudnánk venni ezen a kiállításon. Szeretnénk ennek a sikernek a legmegfelelőbb nyilvánosságot megadni. Ez azért is fontos, mert nem csak nekünk alkotóknak komoly szakmai elismerés, hanem a szakmai közösségünknek, a színházunknak, az iskolánknak, és talán Magyarországnak is.”
Nos, részt tudnak venni a világkiállításon és a nyilvánosságot is megkapják: Tajvanról jelentenek, tartsanak velük!